Є безліч міфів про батареї мобільних телефонів. Чи маєте ви залишати телефон на зарядку на ніч? Чи не буде це погано для телефону? Чи безпечно це для вас? Як чинити правильно? Дійсно, наскільки і як часто вам варто заряджати свій телефон? Чи має рівень заряду опускатися до 0 %, чи потрібно заряджати батарею на 100 %?
Всі ці питання та занепокоєння порівняно виправдані, оскільки лише кілька років тому Galaxy Note 9 від Samsung спалахнув через проблеми з батареєю. Чи варто побоюватися, що вислів «телефон вогонь» набуде реального сенсу?
1. Заряджання телефону протягом всієї ночі «перезарядить» батарею: БРЕХНЯ
Одним з фактів, з яким погоджуються всі експерти, є факт, що всі смартфони досить «розумні», щоб не допустити надмірного заряду батареї.
Додатковий захист та мікрочіп усередині гарантують, що такого не станеться у телефоні, планшеті чи навіть ноутбуці. У момент, коли літій-іонна батарея досягає 100 % своєї ємності — процес заряджання зупиняється. Це зазвичай відбувається протягом години чи двох.
З іншого боку, коли ваш телефон підключений до зарядки на ніч, він потроху витрачає заряд акумулятора і постійно його заповнює, коли рівень заряду знижується до 99 %. А це вже негативно впливає на термін життя батареї.
Найкраще, що можна зробити: Оскільки постійна підзарядка може призвести до нагрівання, буде краще, якщо ви «роздягнете» ваш телефон. Зніміть чохол, приберіть зайві речі з мережевої зарядки — журнали, одяг тощо. І звичайно ж, не кладіть телефон під подушку.
2. Батарея завжди має розряджатися до 0 % : БРЕХНЯ
Щоразове доведення смартфона до повної розрядки – це геть не найкращий спосіб використання сучасних літій-іонних акумуляторів. Не варто давати рівню заряду батареї наблизитися до 0 %. Це просто зношує літій-іонну батарею навіть швидше, ніж за звичайного використання. Часткова розрядка – це оптимальний вибір.
Батареї живуть завдяки «позиченому часу» від самого початку, їхня «начинка» перебуває у стані постійного розпаду, і з цим нічого не поробиш. Згодом вони просто утримуватимуть дедалі менше енергії. Можливо, ви замислювались – чому з часом ваш старий телефон повністю заряджається за все менший і менший проміжок часу – його ємність просто зменшується в процесі експлуатації.
Єдиний випадок, коли ви можете захотіти зробити все можливе, щоб розрядити акумулятор смартфона до нуля – це коли вам потрібно відкалібрувати внутрішній датчик, який відображає рівень заряду акумулятора телефону. Насправді це навряд чи допоможе, і багато людей взагалі не думають, що це працює, адже, навіть якщо ви використовуєте телефон до «переможного кінця» та його автоматичного вимкнення, це може не означати, що батарея на нулі. Проте деякі експерти рекомендують цей спосіб, особливо, якщо телефон, який мав 10 % заряду батареї (чи навіть 20-30 %) зненацька «помирає».
Найкраще, що можна зробити: Ставте телефон на зарядку до того, як він запропонує перейти в режим енергозбереження, тобто його рівень заряду знизиться до позначки нижче 20 %. Підключайте телефон до зарядного пристрою, коли заряд батареї є в діапазоні 30-40 %, і він хутко набере 80 % у режимі швидкого заряджання. Припиняйте заряджання телефону за 80-90 %, оскільки у разі використанні потужного зарядного пристрою і доведення рівня заряду до 100 % можливе додаткове навантаження на батарею. Тримайте заряд акумулятора в діапазоні від 30 % до 80 %, щоб продовжити термін його служби.
3. Батареї телефонів «живуть» лише кілька років: БРЕХНЯ
Термін служби акумулятора телефону вимірюється в «циклах зарядки». Тобто кожен раз, коли ви витрачаєте до 100 % ємності, це вважається одним циклом, але це не означає, що ви досягаєте 0 % заряду. Наприклад, коли телефон має 80 % заряду, ви розряджаєте його до 30 % (різниця 50 %), потім знову заряджаєте до 80 % і витрачаєте 50 % знову – це один цикл зарядки. Ви можете витрачати 75 % заряду батареї за один день, і 25 % за наступний день – це знову-таки один цикл заряджання.
У середньому кількість циклів заряджання батарей дорівнює 400-500 циклів, але це не обов’язково 400-500 разів фактичних підключень телефону до зарядного пристрою.
Найкраще, що можна зробити: Якщо ви звикли міняти телефон щороку або через рік — не морочтеся над тим, як заряджати пристрій, коли його заряджати, і забудьте про ємність батареї та цикли заряджання. Однак, якщо ви не звикли до марнотратства і хочете продовжити термін служби вашого смартфона, прислухайтеся до порад викладених вище. Це обов’язково допоможе.
4. Ви повинні повністю зарядити новий телефон перед використанням: БРЕХНЯ
У будь-якому новому телефоні, який ви щойно дістали з коробки, вже є певний рівень заряду батареї і пропуск першої повної зарядки жодним чином не вплине на його тривале життя.
Єдина причина, через яку деякі виробники пропонують насамперед повністю зарядити пристрій — це проста необхідність справити хороше перше враження про телефон. До моменту, коли новий телефон опиниться у ваших руках, його батарея вже буде розряджена на половину або навіть більше в процесі виробництва та тестування. І те, що телефон виявиться повністю розрядженим уже після трьох-чотирьох годин інтенсивного використання, навряд чи залишить позитивний слід.
Найкраще, що можна зробити: не партесь 🙂
5. Швидка зарядка шкодить батареї: БРЕХНЯ
Цей міф був спростований ще 2014 року вченими з Національної лабораторії прискорення SLAC у серії експериментів. Швидка зарядка ніяк не шкодить батареї.
З іншого боку, неправильне використання таки може прискорити знос батареї, і основною причиною цього є брак терпіння у користувачів. Технологія Quick Charge дає змогу зарядити пристрій тричі до 50 % швидше, ніж один раз до 100 %. А коли батарея майже на нулі — її можна зарядити всього за 35 хвилин до 80 %, це більш ніж достатньо, щоби протриматися до вечора. Ми ж за такого сценарію починаємо частіше підключати пристрій до заряджання. А часті цикли розрядки-зарядки, як ви вже знаєте, дійсно шкодять батареї і скорочують термін її служби.
Найкраще, що можна зробити: дотримуйтесь наших порад з міфу №4.
Спасибо за информацию, мне пригодилась 🙂
Спасибо за инфу!
Спасибо. Полезная статья.